O MNIE
Jestem psychologiem sportu rekomendowanym przez Polski Komitet Olimpijski. Doktorem nauk społecznych w dziedzinie psychologii i pracownikiem naukowym. Absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku psychologia na studiach magisterskich i doktorskich.
Ukończyłam ścieżkę specjalizacyjną z psychologii sportu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miałam też ogromne szczęście brać udział w warsztatach i wykładach profesora wizytującego UJ Richarda Gordina - wieloletniego praktyka psychologii sportu w USA.
Aktywnie uczestniczę w licznych warsztatach, szkoleniach, wykładach i konferencjach, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, prezentując także wyniki własnych badań. Publikuję także własne teksty zarówno popularnonaukowe, jak i naukowe.
Ponadto jestem trenerem (kwalifikacje na poziomie 5. EQF), absolwentką Szkoły Trenerów Meritum. Członkiem European Federation of Sport Psychology (FEPSAC), Association for Applied Sport Psychology (AASP) oraz Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP).
Jako psycholog sportu prowadzę zarówno konsultacje indywidualne, jak i współpracuję z całymi drużynami sportowymi. Spotkania dla osób indywidualnych przeznaczone są dla każdego, kto chciałby wykorzystać swój potencjał w pełni i czerpać radość z tego co robi. Dlatego, wpsółpracuję nie tylko z zawodnikami, ale także i z trenerami, muzykami, artystami czy osobami ze świata biznesu. Współpracując z drużynami, prowadzę zarówno spotkania jeden na jeden z zawodnikami i trenerami, ale także warsztaty grupowe dla całej drużyny. Jako trener umiejętności psychologicznych prowadzę szkolenia i warsztaty dla trenerów, nauczycieli, zawodników czy osób amatorsko uprawiających sport.
Do tej pory miałam okazję współpracować zarówno z dziećmi młodszymi, młodzieżą, jak i dorosłymi, w takich dyscyplinach sportu jak zapasy, piłka nożna, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie, judo, strzelecto, łucznictwo, siatkówka, badminton, tenis stołowy.
Na codzień pracuję na Uniwersytecie Śląskim prowadząc zajęcia dla studentów z psychologii, w tym także z psychologii sportu. Aktywnie uczestniczę w licznych konferencjach naukowych, prezentując także wyniki własnych badań z zakresu psychologii sportu. Prowadzone przeze mnie badania osadzone są w stosowanej psychologii sportu, a uzyskane wyniki mają bezpośrednie przełożenie na moją praktykę jako psychologa sportu. Publikuję w czasopismach naukowych, rozszerzając praktyczną wiedzę na temat psychologii sportu.
Od urodzenia w ciągłym ruchu! Stąd też połęczenie psychologii właśnie ze sportem. Odkąd pamiętam, jeżdżę na nartach. Od kilkunastu dobrych lat Instruktor Narciarstwa Alpejskiego PZN i Ministerstwa Sportu i Turystyki. W swoim życiu próbowałam wielu sportów: od tenisa ziemnego, badmintona, narciarstwa klasycznego, aż do wspinaczki skalnej. Aktualnie jestem zakochana w bieganiu. Mam za sobą kilka półmaratonów i maratonów, a także biegi górskie. Kolejnym wyzwaniem, które sobie postawiłam to ultramaraton.